FI Black 3D Blue
 
 
 FAQ  •  Search  •  Memberlist  •  Usergroups   •  Register  •  Profile  •  Log in to check your private messages  •  Log in
 
 
 Svetofarite. Systoianie i poddryzhka. View next topic
View previous topic
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
Author Message
Mitrandil



Joined: 11 Mar 2007
Posts: 56

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 9:51 am Reply with quoteBack to top

Uvazhaema Obshtina,kogato se dvizha po ulicite,zabeliazvam,che systoianieto na svetofarnite uredbi v nashiia grad ne e dobro. Razbiram,che tezi syoryzheniia sa skypi i privezhdaneto im v prilichen vid e svyrzano sys seriozni finansovi razhodi,no i riskovete za zhivota i zdraveto na horata,za MPS,syshto sa seriozni. Kakvo imam v pred vid? Na mesta izgorelite krushki ne se podmeniat svoevremenno. Kato primer moga da posocha svetofara na "Cvetan Spasov" do novata byrza zakuska. Tam i "zelenoto" i "chervenoto" ne rabotiat. Chovek triabva mnogo da gadae koga ima pravo da preseche i koga ne. A tova e edno dosta natovareno krystovishte. Drugi svetofarni uredbi ne rabotiat kato cialo v pikovi chasove,a v drugi,ne tolkova natovareni,se vkliuchvat,kato svetofara v kvartal "Mara Dencheva",naprimer. Ima i schupeni stykla na svetofarite kato tezi na krystovishteto na bul. "Danail Popov" s ulica "Grenaderska". Bih iskal da vidia i redovno miene na styklata na svetofarite,zashtoto ako sa pokriti s debel sloj prah,to kogato gi osveti slynceto syvsem na se vizhda rabotiat li voobshte. Ako mozhe,bi bilo hubavo da se postaviat svetofari i na oshte krystovishta. Naprimer ot svetofarna uredba se nuzhdae krystovishteto na bul."Stoian Zaimov" i ulica "Vardar",kakto i dvete sysedni T-obrazni krystovishta na bul."Hristo Botev" s ulica "Treti mart" i ulica "Shipka".Blagodaria vi.
View user's profileSend private message
Mitrandil



Joined: 11 Mar 2007
Posts: 56

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:21 am Reply with quoteBack to top

Molia,ochakvam otgovor!
View user's profileSend private message
CHS



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 45

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:22 am Reply with quoteBack to top

Izvinete ni za zakysnenieto, uvazhaemi gospodine!
V Pleven sa izgradeni i rabotiat 18 svetofarni uredbi. 10 ot tiah sa postroeni prez 1984 g., 5 - prez 1988 g., a ostanalite - prez poslednite 2 godini. Prez perioda 2000-2004 g. e podmenena upravliavashtata aparatura na vsichki svetofarni uredbi v syotvetstvie s iziskvaniiata na Naredba № 01/17 za regulirane dvizhenieto po pytishtata sys svetlinni signali.
Seriozen problem pri eksploataciiata na svetofarnite uredbi e tiahnata nedostatychna iarkost. Vsledstvie na dylgogodishniia srok na eksploataciia i stareeneto na plastmasata, leshtite na otdelnite signali ne propuskat dostatychno svetlina.
V programata na Obshtina Pleven po organizaciia na dvizhenieto za 2005 godina shte bydat predvideni sredstva za podmiana na vsichki ostareli peshehodni svetofarni sekcii i na osnovnite transportni.
Izmivaneto na zamyrsenite leshti se izvyrshva prez vseki sezon, a podmianata na izgoreli elektricheski krushki se izvyrshva ezhednevno, neposredstveno sled poluchavaneto na informaciia za neraboteshta sekciia.


Last edited by CHS on Sun Jun 24, 2007 10:50 am; edited 1 time in total
View user's profileSend private message
Nedovolen_klient222



Joined: 04 Jun 2007
Posts: 12

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:25 am Reply with quoteBack to top

a zashto naslagahte tolkova mnogo svetofari pred okryzhna bolnica? spored mene 2 ot svetofarite sa izlishni... po dobre da biahte slozhili na gornoto ( m/u tehnopolis i noviiat pyt )
View user's profileSend private message
JivKo`



Joined: 12 Jun 2007
Posts: 12

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:27 am Reply with quoteBack to top

Nedovolen_klient222,az smiatam , che problema ne e v broia na sfetofarite v rajona na okryzhna bolnica , a v tiahnata sinhronizaciia . Ako ima taka narechenata zelena vylna , niama da drazniat taka vodachite na MPS .
View user's profileSend private message
Nedovolen_klient222



Joined: 04 Jun 2007
Posts: 12

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:29 am Reply with quoteBack to top

abe ako me pitash men pak shte si me drazniat
View user's profileSend private message
NutraSweet



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 7

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:30 am Reply with quoteBack to top

Nedovolen_klient222,malak si i neznae6 4e tiq sfetofari sa tam o6te ot 1985 god. V samite sfetofari nqma ni6to lo6o, lo6oto e 4e voda4ite ne se saobrazqvat s tqh i te sazdavat bezredieto koeto drazni. Za tozi problem obq4e ne e tuk mqsto da se govori ,a v nqkoi sait na MVR ama takuv za sagalenie nema...
Bate ti Gumen Petkov se razporegda kato onba6iq i kogato idva na kupon zatvarq parkingite v polovinata grad, ama nema koi da sledi za bezopasnosta na dvigenieto. Puk i 6to da si vur6at rabotata 4engetata kato mogat da si piqt kafeto i da debnat za kolani.
View user's profileSend private message
JivKo`



Joined: 12 Jun 2007
Posts: 12

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:32 am Reply with quoteBack to top

NutraSweet,moga da ti kazha , che dva ot vyprosnite sfetofara sa montirani prez poslednite 2-3 godini . Ne razbiram zashto ti e forum na MVR ,sled kato sfetofarite sa obshtinska sobstvenos , i za tiah se grizhi obshtinata . Otnosno dejnosta na policiiata , kak taka "chengetata" hem ne slediiat za bezopasnosta na dvizhenieto , hem "debnat " za kolani .
View user's profileSend private message
NutraSweet



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 7

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:34 am Reply with quoteBack to top

JivKo`, ne znam zashto smiatash che sa montirani tolkova skoro, no az imam drugi spomeni. A problema ne e v svetofarite a v spazvaneto na pravilnika. Neznam kolko karash, no az moga da ti se zakylna che kolkoto pyti minesh po pytia za lovech tolkova pyti shte vidish patrulkata da debne za previshena, nali se seshtash che stava duma za 55-60koeto spored zakona e narushenie.Zagledaj se pred stariia korekom ili pred syda i shte razberesh za kakvo ti govoria. Kolana e naj-strashnoto pretyplenie spored policiiata a rodeata kojto se praviat iz grada nikoj ne gi zabeliazva. Samo chegetata ne mi hvali shtoto vizhdam kak si vyrshat rabotata. Aako deistvitelno sa si na miastoto na pytia niamashe da ima tolkova ubiti.
View user's profileSend private message
JivKo`



Joined: 12 Jun 2007
Posts: 12

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:37 am Reply with quoteBack to top

Naistina niama znachenie koga sa montirani . Moeto mnene e , che ako rabotiat na principa "zelena svetlina " shte bydat oblekcheni vodachite na MPS . Zabeliazvam negativnoto ti mnenie kym MVR i lo tochno kam katadzhijte , az niamam namerenie da gi zashtitavam no... Az syshto polzvam avtomobila si ezhednevno . i naistina sa na spomenatite ot teb mesta , no nerazbiram kakvo e loshoto ? Kogato sa na pytia neti haresva , che sankionirat narushitelite , kogato stane niakyde ptp (pytno transportno proizshestvie ) pak te vinovni zashtoto ne sa bili tam . Ima li neshto za koeto policiiata da niama vina spored teb ?
View user's profileSend private message
dr.Mayer



Joined: 07 Feb 2007
Posts: 38

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:40 am Reply with quoteBack to top

Ne iskam da sym advokat na NutraSweet , ama tova koeto men naj-mnogo me drazni e, che syshtite tezi katadzhii imat edno otnoshenie kym nas, obiknovennite shofьori, i syvsem drugo kym keleshite s iakite motori, deto mi brymchat denonoshtno iz inache "razbitite" (spored Nedovolen_klient222) ulici...
Tochno pred men policaiat ot patrulkata se obyrna i pochna mnogo vnimatelno da oglezhda prozorcite na syda v momenta, kogato se chu brymcheneto na edin ot oneia moshtni motori, a kelemeto profucha pred gyrba na policaia pri tova beshe dignal motora na zadna guma. A skorostta mu beshe pone 90-100 km v chas.
Da ne govorim pyk, kolko pyti vsekvi lyskavi vozila se parkirvat kyde li ne, obiknoveno na naj-nepodhodiashtite mesta. Stiga se do naglostta da parkirat do parkinga na Oblastta, na samoto krystovishte na pypa na grada! Ama nali sa vse beemveta i dzhipove - na tiah nikoj ne im pravi problemi.
Obache, ako reshi vytreshniia ministyr da namine - stoj ta gledaj kvo stava - Blokada, epizod 3. Ne mozhe pile da prehvrykne iz grada. Kato che li nekoj sha mu napravi neshto na toia neshtastnik (da ma izviniava admina)...
Ej zatva se drazniat horata. Dreme mi chij sin e vyprosnoto keleshche i chii sa dzhipovete, ama shtom tyj narechenite "organi na reda" se praviat che ne vizhdat takiva kato tiah, are da ne mi se praviat na mnogo principni zaradi tova, che sym bez kolan. V kraia na kraishtata s tova az zaplashvam samo sobstveniia si zhivot, ne drugite.
Nali taka?
View user's profileSend private message
NutraSweet



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 7

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:43 am Reply with quoteBack to top

JivKo` , nezna kakvo imash predvid kato se opitvash da zashttitavash chengetata, ama ako si obiknoven chovechec ne mi kazvaj che ne sa te pitali mnogoznachitelno "i kvo shi prajm sega?" shtoto men sa me pitali i tozi deto me pita po cial den go gledam kak stoi i pishe aktove za neveroiatnoto prestyplenie karane bez kolan. Uvazhavam pravilnika i sym syglasen, che e redno da go spazvame ama neka pravim razlika kakyv e riska ot tova da karash bez kolan i ot tova v natovaren chas da se kachvash s biasna skorost po trotoara pred ofisa na mobiltel, ako si ot Pleven se seshtash za kakvo govoria. Poglezhdal li si kak se spira po ulicite, ta tova go niama nikade po sveta, a policaite trygnali da mi gledat kolanite. Chudo e che oshte niama sgazeno dete pokraj u-shte Cv. Spasov. Tam zaradi sprelite koli se kara na chestna duma, edin malchugan izobshto niama da go vidish kato se izmykne zad niakoia spriala kola, da ne dava gospod. Parkingite pred Rostov i Maneca stoiat prazni a niakoi mi se zhalva che na tiah go karali da plashta, ami navsiakade e taka, no ia spri v Germaniia da rechem da vidish kakvo shte ti se sluchi. Nikoj niama da te pita mutra li si ili ministyr, digat ti kolata i kolkoto poveche se perchish tolkova poveche te globiavat, pa mozhe i da te zatvoriat za niakoi den ako prekalish s demonstraciite.
View user's profileSend private message
JivKo`



Joined: 12 Jun 2007
Posts: 12

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:45 am Reply with quoteBack to top

NutraSweet ,
neznam kak da ti obiasnia , che nezashtitavam nikoj . Spored men shtom te spirat tolkova chesto , samo uvazhavash provilnika , a nego spazvash . Siguren sym , che nete spirat samo za tova , che si bez kolan . Obiknoveno spirat za previshena skorost , a sled tova se konstatirat i drugite ( spored teb malki ) narusheniia . Zashto smiatash , che tvojte narusheniia sa nishtozhni ? Otnovo ti kazvam , nezashtitavam nikoi . Podkrepiam mnenieto ti za reda na parkirane v Germaniia . Ti kak mislish , samo policiiata li e napravila vsichko da si e na miastoto ? Tam , v centralnata chast na gradovete obshtinata e montirala aparati za pochasovo samotaksuvane , i kogato se konstatira narushenie ti ostaviat pod chistachkata nomera na bankovata smetka na obshtinata i cifrata koiato triabva da vnesesh . Ako ne si platish v opredeleniia srok obshtinata zavezhda delo . Kazhi mi ti vizhdash li niakakva dejnost ot strana na tamoshnata policiia , a spored teb pri nas za vsichko ama za vsichko drugi vinovni osven policajshe niama .
View user's profileSend private message
NutraSweet



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 7

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:47 am Reply with quoteBack to top

JivKo` , neshto maj ne me razbirash, ili si policai. Az slava bogu aktove niamam ot dosta vreme, no nomera s kolanite si e savsem istinski. Podkaraj si kolata leko-leko bez da si slozhish kolan i shte razberesh za kakvo govoria. V Germaniia policiiata e na niakolko podchineniia i zatova smetkata za globata otiva v obshtinata, a u nas niama koj spored zakona da sledi za spazvaneto na zakona osven policiiata, taka che nevizhdam koj drug e otgovoren za reda po ulicite.Drug vypros e kak e organizirano dvizhenieto i postavianeto na znaci i markirovka. Bil sym s kola v Gyrciia i viarvai mi che tam kogato ogranichenieto e da rechem50 to tova e realna skorost s koiato mozhesh da se dvizhish bezopasno, a unas na izhoda na golemite gradove policaite debnat da ne bi da karash s 55 vmesto s pozvolenite50. Smiatam che takova narushenie edva li e zaplaha za niakogo, no po-lesno se otchita deinost i chengetata go karat taka vmesto da se zanimavat s istinskite narushiteli koito sa opasni za horata i za sebe si.
View user's profileSend private message
Nedovolen_klient222



Joined: 04 Jun 2007
Posts: 12

PostPosted: Sun Jun 24, 2007 10:48 am Reply with quoteBack to top

mmmda minalata sedmica Kamen "kukata" oshte malko shteshe da sleze da me bie zashtoto mi e vzel predimstvoto a policaite biaha na naj-mnogo 3 metra i kakto obiknovenno se zagledaha po niakoe ptiche koeto volno si leti iz nebeto
View user's profileSend private message
Display posts from previous:      
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.


 Jump to:   



View next topic
View previous topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: All times are GMT
Effex-Media Web Resources
 
 
Create your own free forum now!
Terms of Service Purchase Ad Removal Forum Archive Report Abuse